REKLAMA

Oburzające słowa pod adresem prezydenta Polski. Norweski dziennikarz nazwał Andrzeja Dudę „psem Kaczyńskiego”

Oburzające słowa pod adresem prezydenta Polski. Norweski dziennikarz nazwał Andrzeja Dudę „psem Kaczyńskiego”

Na łamach norweskiego dziennika Dagbladet ukazał się tekst autorstwa Mortena Stranda. Dziennikarz skomentował w nim ostatnie wydarzenia w Polsce i pewnie o całym tekście nikt by w naszym kraju nie wiedział, gdyby nie skandaliczne porównanie na jakie zdecydował się Strand. Już sam tytuł tekstu mówi wiele: „Pies Kaczyńskiego stał się mężczyzną”.

REKLAMA

Morten Strand w swoim tekście z 24 lipca, postanowił przyjrzeć się Polsce. Dziennikarz przypomniał kulisy prezydenckiego weta. Zwrócił uwagę na fakt, że Andrzej Duda uzasadniając swoją decyzję powołał się na opozycjonistkę Zofię Romaszewską. To ona powiedziała, że żyła w kraju w którym Prokurator Generalny miał silną pozycję i mógł w zasadzie wszystko. Romaszewska podkreśliła, że nie chciałaby do tych czasów wracać.

Następnie Strand opisuje system jaki panuje obecnie w Polsce. Jarosław Kaczyński jest zarządcą Polski i kieruje poczynaniami politycznymi z „przypominającej bunkier” siedziby przy Nowogrodzkiej w Warszawie.

Decyzja prezydenta jest – zdaniem autora – wielką porażką Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Z drugiej strony weto sprawiło, że Andrzej Duda stał się niezależnym politykiem w Polsce.

Prezydent pojawił się teraz jako niezależna siła polityczna, która zarówno broni swojej pracy, jak też tworzy własną platformę polityczną” – napisał Strand.

Według dziennikarza „Kaczyński miał populistyczny program dla Polski”, który został zatrzymany w poniedziałek. Strand zauważa, że obowiązujący w Polsce system legislacji praktycznie przesądza sprawę. PiS nie będzie w stanie odrzucić prezydenckiego weta.

Ale Kaczyński nie jest człowiekiem, który łatwo się poddaje. Pytanie, jaki będzie jego kolejny ruch. Próba zrobienia psa z prezydenta się nie udała. Pies stał się mężczyzną” – napisał norweski dziennikarz.

źródło:

wMeritum.pl
Polub fanpage wMeritum.pl na Facebooku
REKLAMA

Komentarze