REKLAMA

Obóz dla uchodźców na greckiej wyspie kontroluje ISIS. Na terenie panuje terror i prawo szariatu [WIDEO]

Obóz dla uchodźców na greckiej wyspie kontroluje ISIS. Na terenie panuje terror i prawo szariatu [WIDEO]

Reporterzy „Deutsche Welle” zbadali cieszący się złą sławą obóz dla uchodźców Moria na greckiej wyspie Lesbos. Byli pensjonariusze ośrodka opisali Morię jako najgorszy obóz w Europie. Ponad 8 tys. osób żyje w ciężkich warunkach w tym obozie, który początkowo miał pomieścić około 2500 osób.

REKLAMA

Dziennikarze są pewni, iż kontroluje go grupa 50 mężczyzn z rejonu Dajr az-Zaur – miasta we wschodniej Syrii, które w listopadzie 2017 r. z rąk Państwa Islamskiego wyzwoliła armia syryjska.

Wynik reporterskiego śledztwa jest jednoznaczny: islamiści tworzą organizację podległą ISIS. Całkowicie zdominowali obóz i wprowadzili w nim szariat. Pod pretekstem religijnej przyzwoitości brutalnie karzą każdego, kogo uważają za przestępcę – co zwykle oznacza tego, kto jedynie narusza narzucone przez nich obyczajowe normy.

Czytaj także: Okrutny mord na cywilach! ISIS wciąż groźne

Oni są fanatykami! Mówią o złodziejach, gwałtach, morderstwach i podobnych rzeczach. Mają najgorszą ideologię. Mówią, że jeśli nie jesteś muzułmaninem, mogą cię zgwałcićzwierzają się anonimowo rozmówcy „Deutsche Welle”. – Obóz jest pełen dżihadystów. Sprzedają narkotyki, pożyczają pieniądze z odsetkami (a tymczasem Koran zakazuje lichwy – przyp. red.) i sprzedają wszystko, zwłaszcza telefony komórkowe. Kradną i rabują …

Reporterzy ustalili też, że jeden z liderów organizacji otworzył w obozie stołówkę, w której sprzedaje haszysz i inne narkotyki, a każdy kto nie zgadza się z jego rozkazami, zostaje pobity.

Polowali tutaj na Kurdów i grozili jednemu mężczyźnie podcięciem gardła. Uratowaliśmy go w ostatniej chwili, po tym, jak powiedzieliśmy im, że nie jest Kurdem, ale Arabem. Opuściłem Syrię, aby uciec przed ISIS, ale wydaje się, że istnieją tu te same zasady … Uciekłem przed śmiercią, a śmierć jest za mną tutaj – mówi zrozpaczony kolejny pytany przez dziennikarzy.

Faktem jest, że wewnątrz obozu Moria symbole Państwa Islamskiego są widoczne wszędzie: na drzwiach i ścianach. Reporterzy twierdzą, że niemieckie tajne służby potwierdziły posiadanie ważnych informacji o istnieniu ISIS w obozie.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze