REKLAMA

Objawienie Pańskie. W całym kraju Orszaki Trzech Króli

Objawienie Pańskie. W całym kraju Orszaki Trzech Króli

Dzisiaj Objawienie Pańskie, a więc święto Trzech Króli. Ulicami polskich marsz tego dnia przechodzą Orszaki Trzech Króli. Tysiące katolików na ulicach.

Ważne święto dla każdego chrześcijanina. Objawienie Pańskie, a więc bardziej potocznie zwane święto Trzech Króli. Jest to święto upamiętniające ze Mędrców ze Wschodu, którzy pokłonili się Bogu, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud w Kanie Galilejskiej. Trzech Króli, Trzech Magów lub Trzech Mędrców, z których jeden jest czarny, drugi młody a trzeci stary ma symbolizować całą ludzkość, której objawił się Bóg.

Brak obrazka

Z okazji tego święta, od 2010 roku znowu wolnego od pracy (w 1960 roku zostało ono zniesione przez komunistów), ulicami polskich miast przechodzą duże pochody zwane Orszakami Trzech Króli. Są to uliczne jasełka i wspólne kolędowanie. Wzmacnia to świadomość religijną, zbliża ludzi, wiernych Kościoła katolickiego. Uczestniczą w nich oczywiście dzieci i ich rodzice. Ta wspaniała tradycja zyskuje coraz więcej zwolenników, a frekwencja na tych wydarzeniach co roku jest większa.

ZOBACZ TAKŻE: Bosak wygrywa we Wrocławiu. Mamy wyniki po 12 zjazdach Konfederacji

W tym roku Orszaki Trzech Króli ma miejsce w prawie tysiącu polskich miejscowości, a także wśród Polaków poza granicami naszego kraju. W wielu pobito rekordy frekwencyjne, jak np. w Zielonej Górze. I to mimo rosnącej laicyzacji i coraz częstszej niechęci do religii katolickiej oraz duchowieństwa. Pokazuje to, że pomimo licznych ataków nasza wiara i obyczaje przetrwają wśród narodu, ludu, zwykłych ludzi, którzy ją podtrzymają.

Brak obrazka
REKLAMA

Komentarze