REKLAMA

W nowym sondażu zaskakujący skok Nowoczesnej! PiS nadal bez konkurencji

W nowym sondażu zaskakujący skok Nowoczesnej! PiS nadal bez konkurencji

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez IBRIS na zlecenie „Rzeczpospolitej” następują zaskakujące zmiany. Co prawda liderem wciąż z wysoką przewagą jest PiS, ale niespodziewanie duży wzrost poparcia zanotowała Nowoczesna, która przeskoczyła ruch Kukiz’15. 

Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego chęć głosowania wyraziło 36,4 proc. badanych. Na drugim miejscu nadal utrzymuje się Platforma Obywatelska, która zanotowało poparcie na poziomie 20,3 proc.

Brak obrazka

Najbardziej jednak sensacyjna zmiana nastąpiła na kolejnych miejscach. Zajmujący dotąd stabilną trzecią lokatę ruch Kukiz’15 został zepchnięty na czwarte miejsce przez Nowoczesną, w której ostatni nastąpiła zmiana lidera. Ryszard Petru musiał ustąpić Katarzynie Lubnauer. Być może to wpłynęło na wzrost notowań tej partii, które osiągnęły poziom 10,5 proc.

Co gorsza dla Pawła Kukiza, jego ugrupowanie z poparciem na poziomie 6,8 proc. jedynie minimalnie prześcignęło SLD (6,6 proc.) oraz PSL (6,4 proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazły się: Razem (2,6 proc.), Wolność (0,4 proc.) i Kongres Nowej Prawicy (0,4 proc.). 9,6 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie na jaką partię by zagłosowało.

dorzeczy.pl 

 

 

REKLAMA

Komentarze