REKLAMA

Jest nowy sondaż! Pierwszy w tym roku

Jest nowy sondaż! Pierwszy w tym roku

Najnowszy sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”. Na czele niezmiennie z dużą przewagą utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość, ale coraz ciekawiej robi się na granicy progu wyborczego.  

Na szczycie sondażu nadal znajduje się Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chęć głosowania zadeklarowało aż 43 proc. badanych. Jednak w stosunku do poprzedniego sondażu na zlecenie „Super Expressu”, partia rządząca zanotowała spadek o 2 proc.

REKLAMA

Na drugim miejscu również bez zaskoczenia. Tutaj wciąż utrzymuje się Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 18 proc., bez zmian w porównaniu z poprzednim miesiącem. Podium zamyka Nowoczesna, która zanotowała wzrost poparcia o 1 proc. Na partię Katarzyny Lubnauer zagłosowałoby 11 proc. badanych.

Do Sejmu weszłyby by jeszcze: Kukiz’15 (9 proc.), SLD (6 proc.), PSL (5 proc.), Razem (5 proc.) Poniżej progu wyborczego znalazła się partia Wolność pod przywództwem Janusza Korwin-Mikkego, na którą zagłosowałoby 3 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 3 – 5 stycznia 2018 roku na próbie 1099 dorosłych Polaków.

se.pl
REKLAMA

Komentarze