REKLAMA

Nowy sondaż IBRIS dla Onetu. Andrzej Duda górą!

Nowy sondaż IBRIS dla Onetu. Andrzej Duda górą!

Nowy sondaż IBRIS dla WP ukazuje, iż gdyby dzisiaj doszło do starcia między urzędującym prezydentem Andrzejem Dudą, a włodarzem Warszawy górą byłaby obecna głowa państwa. W II turze można spodziewać się dużej frekwencji. Badanie wykazało również jak poszczególne elektoraty pozostałych kandydatów zamierzają zachować się w kontekście II tury wyborów.

REKLAMA

Kolejny sondaż ukazuje, iż póki co obecny prezydent umacnia się na prowadzeniu. W badaniu opinii publicznej IBRIS dla Onetu zdecydowanie pokonał swojego oponenta Rafała Trzaskowskiego.

Przewidywana duża frekwencja

Poszczególnym ankietowanym postawiono pytanie czy wzięliby udział w nadchodzących wyborach. Wynik wskazują na to, iż frekwencja w II turze może być jeszcze większe aniżeli w pierwszej. Aż 57,6% respondentów wskazało na zdecydowane tak. Odpowiedzi” Raczej Tak” udzieliło 11,9 procenta ankietowanych. Możliwość oddania głosu całkowicie wyklucza 15,6% badanych. Odpowiedź” Raczej Nie” stanowi 11,6 procenta ankietowanych.

Kolejne pytania dotyczyło wyboru kandydata w niedzielnych wyborach. Andrzej Duda zdobył, w tym sondażu 49%, a jego rywal Rafał Trzaskowski 46,4 procenta ankietowanych.

Różnie też mają się przepływy elektoratu. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski uzyskali równy wynik wśród ankietowanych twierdzących, że oddali swój głos w pierwszej turze i to samo zamierzają uczynić w drugiej. Ich wynik to 48%. Inaczej ma się zaś sprawa w kontekście osób nie głosujących w I turze wyborów, a chcących wziąć udział w drugim głosowaniu. Aż 79% takich wyborców zadeklarowało poparcie dla urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy.

Poszczególne elektoraty konkretnych kandydatów i ich przepływy są niezmiernie zróżnicowane i niejednorodne. Sytuacja wydaje się być najbardziej oczywista jeśli chodzi o wyborców Szymona Hołowni. Aż 83% wyborców byłego prowadzącego” Mam Talent” zamierza poprzeć Rafała Trzaskowskiego. Jedynie 10% z tego elektoratu zadeklarowało poparcie dla Andrzeja Dudy.

Jeśli chodzi o Krzysztofa Bosaka to tu wyraźnie przeważa Andrzej Duda. Elektorat Konfederacji w 67% zamierza zagłosować na obecną głowę państwa. Ledwie 27% wyborców kandydata ideowej prawicy jest przeciwnego zdania. Niewielki elektorat Władysława Kosiniaka Kamysza w 75% optuje za Rafałem Trzaskowskim. Jedynie 13% elektoratu ludowców popiera Andrzeja Dudę. Podobnie jest także w kontekście wyborców Roberta Biedronia. 75% z nich przekaże poparcie dla Rafał Trzaskowskiego. 25% elektoratu lewicowego zamierza zagłosować na Andrzeja Dudę .

Onet

CZYTAJ TAKŻE: PIS ostro uderza w Trzaskowskiego

CZYTAJ TAKŻE Michalkiewicz podsumowuje wyniki wyborów

REKLAMA

Komentarze