REKLAMA

Nowy RPD będzie bronił życia? Komisja zarekomendowała Mikołaja Pawlaka

Nowy RPD będzie bronił życia? Komisja zarekomendowała Mikołaja Pawlaka

– Życie jest podstawowym prawem i jako takie podlega bezwzględnej ochronie – powiedział kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Rzecznika Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Sejmowe komisje polityki społecznej i rodziny oraz edukacji, nauki i młodzieży zarekomendowały jego kandydaturę.

– Prawo powinno wziąć dzieci w opiekę. (…) Jestem wierny tej zasadzie i chcę jej hołdować, także w czasie, gdy będę rzecznikiem praw dziecka – powiedział Pawlak.

REKLAMA

W Europie trwa prześladowanie chrześcijan. Alarmujący raport OBWE

Kandydat podkreślił także, że prawo nie definiuje obecnie pojęcia dobra dziecka.

 – Według mnie trafnym jest ten kierunek dobra dziecka, jako odpowiedzialności, szacunku i obowiązku, poszanowania jego wartości i godności – zaznaczył.

Mikołaj Pawlak mówił też o najważniejszych problemach do rozwiązania jakie stoją przed Rzecznikiem. Wspomniał m.in. o wysokiej liczbie samobójstw wśród nieletnich, niedostatecznej opiece zdrowotnej w szkołach, czy powszechnym dostępie do pornografii.

Był także pytany przez dziennikarzy o swoje poglądy na temat aborcji.

 -Drodzy państwo, nie oczekujcie, że zmienię poglądy, które zostały mi wpojone w wychowaniu i w wykształceniu. Życie jest podstawowym prawem i jako takie podlega bezwzględnej ochronie. Z tym nie będę dyskutował – zaznaczył Pawlak.

Kandydat zwrócił się również z przesłaniem do dzieci.

– Chcę być waszym pomocnikiem, pełnomocnikiem, obrońcą, powiernikiem i może za jakiś czas – przyjacielem. Zapewniam, że będę otwarty zawsze o każdej porze, każde dziecko w Polsce może do mnie pisać, dzwonić. Tak działałem do tej pory i tak będę działał – nadmienił.

REKLAMA

Komentarze