REKLAMA

Nowy Marszałek Senatu pojedzie do USA dziękować za „obronę praworządności”

Nowy Marszałek Senatu pojedzie do USA dziękować za „obronę praworządności”

Tomasz Grodzki, nowo wybrany Marszałek Senatu, w rozmowie z Radiem ZET zapowiedział wizytę w Stanach Zjednoczonych. Polityk PO zamierza podziękować tamtejszym senatorom za „obronę praworządności” w Polsce. Zapowiedział także, że do polskiego Senatu wrócą flagi Unii Europejskiej.

REKLAMA

Grodzki zamierza podziękować za list trzech amerykańskich senatorów. W 2016 r. John McCain, Dick Durbin i Ben Cardin skierowali do ówczesnej premier Beaty Szydło.

Chcemy wyrazić nasze zaniepokojenie działaniami polskiego rządu, które zagrażają niezależności mediów i Trybunału Konstytucyjnego oraz psują wizerunek Polski jako wzorca przemian demokratycznych – napisali wtedy senatorzy.

Naklejki „Gazety Polskiej” nie łamią prawa – opinia Ordo Iuris przekazana sądowi

Do listu odniósł się Marszałek Grodzki na antenie Radia ZET.

Przypomnę słynny list senatorów Johna McCaina, Dicka Durbina i Bena Cardina, który w początkach bojów o Trybunał Konstytucyjny tutaj wpłynął. I jestem to w swoim sumieniu winien amerykańskiemu Senatowi – powiedział polityk.

Grodzki już wcześniej, jako senator poprzedniej kadencji, odwiedził USA i spotkał się z autorami listu. Teraz zamierza także porozmawiać ze spikerem amerykańskiego Senatu i nawiązać bliższą współpracę z izbą.

Marszałek zapowiedział także, że do budynku Senatu RP wrócą unijne flagi.

REKLAMA

Komentarze