REKLAMA

Nowe brytyjskie paszporty będą produkowane w polskim zakładzie w Tczewie

Nowe brytyjskie paszporty będą produkowane w polskim zakładzie w Tczewie

Nowe brytyjskie paszporty będą produkowane w polskim zakładzie w Tczewie. Informacja ta wywołała jednak wiele kontrowersji wśród zwolenników brexitu.

W lutym Wielka Brytania, jako pierwszy kraj w historii, opuściła Unię Europejską. W 2016 roku w referendum prawie 52% Brytyjczyków zagłosowało za Brexitem. Wywróciło to do góry nogami brytyjską politykę. Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że paszporty będą znów niebieskie – a nie zgodnie ze standardem UE – bordowe.

REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE: Wielka Brytania opuściła Unia Europejską! Brexit stał się faktem

Minister nie poinformowała jednak opinii publicznej, że będą one produkowane w Polsce. Kontrakt „został podpisany na 11 lat i opiewa na kwotę 260 mln funtów. Francusko-holenderska firma będzie produkować nowe brytyjskie paszporty w polskim zakładzie w Tczewie” – informuje forsal.pl.

Brytyjskie paszporty to jeden z głównych tematów medialnych w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że kraj produkcji nie podoba się zwolennikom brexitu. „Daily Express” zorganizowało sondę, z której wynika, że aż 96 proc. uczestników domaga się, by paszporty były produkowane w Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

Komentarze