REKLAMA

Nowa Zelandia usuwa odniesienia do Jezusa z modlitwy parlamentarnej

Nowa Zelandia usuwa odniesienia do Jezusa z modlitwy parlamentarnej

Po ataku na meczet w Christchurch, Nowa Zelandia usunęła odniesienia do Jezusa z modlitwy parlamentarnej, wywołując oburzenie wśród chrześcijańskiej ludności kraju.

REKLAMA

Przewodniczący Izby, Trevor Mallard, podjął decyzję o odrzuceniu odniesień do Jezusa, aby uczynić modlitwę „bardziej otwartą” dla wszystkich parlamentarzystów..

Pozostaje odniesienie do „wszechmocnego boga”, ale nie jest to specyficzne odniesienie do chrześcijańskiego Boga.

Około 1000 osób protestowało na schodach parlamentu w Wellington, argumentując, że Nowa Zelandia była narodem chrześcijańskim.

„Potrzebuje dobrego kopa i musi zostać usunięty, ponieważ jest to naród chrześcijański.” – powiedział Rieki Teutscher. 

„Nie podzielamy jego ateizmu”.

Inny protestujący, Carmel Morgan, powiedział, że Mallard powinien skonsultować się z Nowozelandczykami lub ogłosić referendum przed zmianą modlitwy.

To kraina demokracji, to kraina wolności, wiesz, chcemy być pierwszym krajem na świecie… odrzucił ten wybór”.

Politycy tacy jak Jacinda Ardern i Winston Peters powiedzieli, że rozsądnie byłoby, gdyby Mallard konsultował się szerzej przed wprowadzeniem zmian.

Mallard powiedział, że konsultował się z parlamentarzystami, a większość wskazywała, że ​​opowiada się za świecką modlitwą.

Porzucenie tradycyjnej wiary chrześcijańskiej było bez wątpienia istotnym czynnikiem przyczyniającym się do strzelaniny w meczecie.

Kiedy dawne kościoły chrześcijańskie zamieniły się w meczety, Nowozelandczykom powiedziano, by zaakceptowali islamizację z uśmiechem i tolerancją.

voiceofeurope.com

REKLAMA

Komentarze