REKLAMA

Nocne spotkanie dwóch liderów. Nowe ustalenia na szczycie Zjednoczonej Prawicy

Nocne spotkanie dwóch liderów. Nowe ustalenia na szczycie Zjednoczonej Prawicy

Wczoraj w nocy doszło do nieoczekiwanego spotkania na linii dwóch liderów. Jarosław Kaczyński złożył Zbigniewowi Ziobrze nową propozycję współpracy. W obozie rządzącym trwa okres przeciągania liny na swoją stronę oraz trwają negocjacje na temat dalszej koalicji.

REKLAMA

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Girzyński w rozmowie z Wirtualną Polską poinformował, że wczoraj w nocy doszło do kilkugodzinnego spotkania dwóch liderów obozu rządzącego. Jarosław Kaczyński spotkał się ze Zbigniewem Ziobro, aby negocjować dalsze warunki współpracy oraz dalszego trwania koalicji.

„Zbigniew Ziobro dostał pewne propozycje, dotyczące tego, jak ma wyglądać nasza współpraca w obrębie koalicji, którą tworzymy. Ponieważ nie do końca się z tego wywiązał, to wpadł w tarapaty, w których teraz się znajduje” – powiedział polityk PiS.

Zobacz także: Warzecha: Rząd mniejszościowy ani przyśpieszone wybory nie są w niczyim interesie [+VIDEO]

Z nieoficjalnych informacji Prezes PiS zażądał od swojego koalicjanta większych ustępstw. Jednym z nich ma być zmiana prokuratora krajowego. Obecnie stanowisko to pełni Bogdan Święczkowski, któremu nie po drodze z Kaczyńskim.

„Jesteśmy przygotowani na każdy wariant, choć spodziewamy się ostatecznie kompromisu między nami a PiS” – wyznał jeden z polityków Solidarnej Polski.

Spotkanie miało miejsce w kompleksie rządowym przy ulicy Parkowej w Warszawie. Było to podyktowane wyborem neutralnego gruntu do rozmów. Zdaniem informatorów spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze. Kolejne takie rozmowy mają się odbyć w środę około godziny 13.

wp

REKLAMA

Komentarze