REKLAMA

Nigel Farage nie ma złudzeń. Przygotowuje drugie referendum ws. brexitu

Nigel Farage nie ma złudzeń. Przygotowuje drugie referendum ws. brexitu

Lider Partii Brexitu nie ma wątpliwości ws. drugiego referendum. Nigel Farage twierdzi, że „intensyfikuje przygotowania” do zorganizowania go po raz drugi.

Farage podkreśla, że przed możliwymi wyborami parlamentarnymi rozważyłby układ z konserwatystami, jeśli premier Wielkiej Brytanii zgodziłby się na to, aby naciskać na „zdecydowany” brexit: „Mam wielką nadzieję, że Boris Johnson po prostu spojrzy na liczby. Jeśli wystąpimy przeciwko nim, nie będą mogli wygrać większości” – mówi polityk.

Brak obrazka

Nie tylko Nigel Farage mówi o ponownym referendum: „Więc załatwmy brexit przez referendum, w którym każda osoba może wyrazić swój głos, a później zbierzmy się i walczmy w wyborach (…) na naszych własnych warunkach, a nie na brexitowym +wóz albo przewóz+ Borisa Johnsona” – twierdzi Tom Watson.

Przypominamy, że założona w początkach tego roku eurosceptyczna Partia Brexit powstała na fali frustracji zwolenników wyjścia kraju z UE, rozczarowanych opóźnieniem tego procesu, zmiotła konkurencję w wyborach do PE.

bankier
REKLAMA

Komentarze