REKLAMA

„Nieznani sprawcy” napadli na polską szkołę we Lwowie. Trwało rozpoczęcie roku

„Nieznani sprawcy” napadli na polską szkołę we Lwowie. Trwało rozpoczęcie roku

„Nieznani sprawcy” zaatakowali szkołę im. Marii Konopnickiej nr 24 we Lwowie w trakcie trwania roku szkolnego. Na szczęście żaden polski uczeń nie został ranny.

Ukraińskie media określają grupę osób, która zaatakowała polską szkołę we Lwowie jako „nieznany sprawców”. Dyrektorka szkoły Łucja Kowalska postanowiła skomentować atak w rozmowie z portalem zaxid.net. Kobieta potwierdziła, że przez 20 lat, odkąd pracuje w tej szkole, podobny wydarzenie nie miało miejsca.

Brak obrazka

Całe zdarzenie zostało zgłoszone na policję, jednak do tej pory nie udało się ustalić kim są sprawcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że to nieprzychylne Polakom osoby zdecydowały się obrzucić placówkę kamieniami i innymi przedmiotami.

Serwis prasowy Rady Miasta Lwowa poinformował, że nikt z uczestników poniedziałkowych uroczystości nie został ranny. Lokalne władze potępiły atak i zapowiedziały surowe kary dla nieznanych sprawców.

„Funkcjonariusze przeprowadzają inspekcję terenu w celu odnalezienia osób naruszających prawo i porządek. Tych ludzi należy pociągnąć do odpowiedzialności” – podkreśla mer Lwowa Andrij Sadowyj.

wmeritum
REKLAMA

Komentarze