REKLAMA

Nieodpowiedzialne chore na koronawirusa małżeństwo udało do marketu

Nieodpowiedzialne chore na koronawirusa małżeństwo udało do marketu

W powiecie wyszkowskim w woj. mazowieckim nieodpowiedzialne małżeństwo chorujące na COVID-19 postanowiło złamać zasady kwarantanny i udać się na zakupy do marketu. Policja w kilka minut zdążyła powstrzymać dalsze podróżowanie pary. Grożą im poważne konsekwencje prawne oraz kara 30 tys. od sanepidu.

Jak zawiaduje podkom. Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymano w czwartek zgłoszenie, iż para objęta nadzorem kwarantanny opuściło mieszkanie i wyjechało z domu. Wcześniej u 54-letniej kobiety wykryto koronawirusa.

REKLAMA

Zobacz także: Arcybiskup Paryża o przerwaniu mszy przez policję: “Trzeba skończyć z tym cyrkiem”

Nieodpowiedzialne małżeństwo postanowiło pomimo świadomości zakażenia pojechać na zakupy do marketu usytuowanego w pobliskiej gminie Goworowo w sąsiednim powiecie ostrołęckim.

Funkcjonariusze policji szybko odnaleźli mężczyznę i kobietę podróżujących samochodem. Podczas kontroli drogowej ustalono ich personalia. Procedury zatrzymania odbywały się w restrykcyjnych warunkach higieny. Ustalono osoby, z którymi nieodpowiedzialne małżeństwo miało styczność w sklepie.

Zatrzymanym grożą teraz poważne konsekwencje karne w związku z stworzeniem zagrożenia zdrowia i życia. Otrzymają również od sanepidu mandat w postaci 30 tysięcy kary grzywny za opuszczenie mieszkania w czasie kwarantanny.

RadioZet

REKLAMA

Komentarze