REKLAMA

Niemieccy burmistrzowie: Chcemy więcej uchodźców!

Niemieccy burmistrzowie: Chcemy więcej uchodźców!

Burmistrzowie Düsseldorfu, Bonn i Kolonii proszą niemiecki rząd o przysłanie im większej liczby uchodźców. Ma to być przejawem humanitaryzmu i gotowości do integracji. 

Thomas Geisel z Düsseldorfu, Ashok Sridharan z Bonn i Henriette Reker z Kolonii wystosowali apel do Angeli Merkel o sprowadzenie do ich miast kolejnych imigrantów. Jak napisali w liście, rzekomo, chcą tego też mieszkańcy. Ściągnięcie większej liczby uchodźców ma być sprzeciwem wobec ,,panujących nastrojów” i przekonania, że „płoty i mury mogą rozwiązać tragedię uchodźców”.

Brak obrazka

Nastolatkowie oskarżeni o przynależność do ISIS. Twierdzili, że noże są do “polowania na świnie”

Burmistrzowie chcą tym samym „dać znak na rzecz humanitaryzmu, prawa do azylu oraz integracji uchodźców”. Ich zdaniem problemom z migrantami może zaradzić tylko „sprawiedliwy europejski system podziału”. Sprzeciwiają się też oni utrudnianiu przez niektóre kraje działań organizacji sprowadzających uchodźców.

Warto dodać, że burmistrz Bonn Ashok Sridharan jest z pochodzenia Hindudem. Natomiast włodarz Kolonii Henriette Reker pełniła swą funkcję już w czasie pamiętnej nocy sylwestrowej, kiedy doszło do licznych aktów przemocy seksualnej dokonywanych przez imigrantów wobec kobiet. Przekonywała ona wtedy, że kobiety nie powinny zbyt blisko podchodzić do nieznajomych mężczyzn oraz, że nie ma dowodów na to, iż to uchodźcy byli sprawcami ataków.

 

REKLAMA

Komentarze