REKLAMA

Niemcy rozdają polskim pracownikom pieniądze i… zarabiają na tym krocie [WIDEO]

Niemcy rozdają polskim pracownikom pieniądze i… zarabiają na tym krocie [WIDEO]

Niemcy rozdają polskim pracownikom pieniądze i… zarabiają na tym krocie – o nieuczciwych praktykach Niemców w studiu Mediów Narodowych opowiedział Maciej Biernat.

Media wczoraj rozpisaywały się na temat tego, że niemieckie landy zaoferowały aż 65 euro dziennego dodatku dla tych, którzy pracują po niemieckiej stronie. Dodatek pieniężny ma ich przekonać do kontynuowania pracy pomimo wprowadzonych przez Polskę obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

„Niemcy chcą zatrzymać polskich pracowników i chcą im zaoferować pieniądze za to, że zostaną w Niemczech” – informuje Maciej Biernat. Jest to efekt zamknięcia polskich granic – rząd uchwalił, że każdy kto od 27 marca przekroczy polską granicę zostanie poddany 14-dniowej kwarantanny. Tyczyć sie to będzie również Polaków, którzy pracują na codzień w Niemczech.

„Odpowiadają za to rządy poszczególnych landów, a nie rząd Angeli Merkel” – tłumaczy Biernat dla Mediów Narodowych podkreślając, że Niemcy zarobią na tym nieporównywalnie więcej: „Te landy są uzależnione od polskich pracowników. Polacy, którzy otrzymają dodatek nie będą mogły wrócić do domu”.

REKLAMA

Komentarze