REKLAMA

Niemcy: Rekordowa liczba przestępców pozostających na wolności

Niemcy: Rekordowa liczba przestępców pozostających na wolności

Niemiecka policja nie wywiązuje się z powierzonych zadań? W Niemczech padł rekord pod względem bezskutecznej liczby nakazów aresztowań. Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych nie komentuje doniesień odnośnie bezskuteczności nakazu aresztowań przestępców.

Prawie 186 000 sprawców jest poszukiwanych na podstawie nakazu aresztowania. Liczba ta rośnie od lat. Liczba ta wskazuje również na to, że ponad 180 tysięcy przestępców nadal pozostaje na wolności. Tyczy się to także osób, które są oskarżone o poważne przestępstwa.

REKLAMA

https://twitter.com/delestoile/status/1134074009421787136

„Śledztwo parlamentarne wyjawia rekordowy poziom liczby niewykonanych nakazów aresztowania: poszukiwanych jest 185 736 przestępców, którzy powinny przebywać w więzieniu, są na wolności.” – informuje Adam Gwiazda.

„W Niemczech jest wystarczająco dużo przepisów. Ale oczywiście nie ma wystarczającej liczby policjantów, by je egzekwować. Innymi słowy, trudno wytłumaczyć, że liczba niewykonalnych nakazów aresztowania wzrasta od lat – to znaczy ludzi, którzy powinni być w więzieniu, ale w nim nie są” – podkreśla natomiast niemiecki portal zeit.de.

zeit.de
REKLAMA

Komentarze