REKLAMA

Niemcy: Pirat wystąpił o azyl: „Byłem tylko kucharzem”

Niemcy: Pirat wystąpił o azyl: „Byłem tylko kucharzem”

Imigrant, przestępca i pirat wystąpił o azyl w Niemczech. Okazuje się, że przedstawiany jako „sprzedawca cukierków” zaatakował grecki tankowiec MT Smyrni na Morzu Arabskim.

„41-latek z Somalii wystąpił o azyl. Okazało się, że to pirat z 50-osobowej bandy, która w 2012 porwała grecki tankowiec MT Smyrni na Morzu Arabskim, przetrzymywała przez 10 miesięcy zakładników, a w końcu firma zapłaciła ponad 13 mln € okupu” – informuje Adam Gwiazda.

REKLAMA

https://twitter.com/delestoile/status/1135401748015788033

Adam Gwiazda na portalu społecznościowym Twitter podkreśla, że mężczyzna określa siebie jako… sprzedawcę cukierków: „41-letni Somalijczyk, u siebie sprzedawca cukierków, uciekł do Włoch. Do Niemiec przybył w 2014. Jego wniosek o azyl został odrzucony dwukrotnie, ale procedura nadal trwa. Tłumaczy, że u piratów podczas przetrzymywania zakładników na tankowcu był tylko kucharzem”.

Niemieckie media informują natomiast, że 41-letni pirat „nie stał się bogatym człowiekiem po tym, jak zapłacono okup”. Ostatecznie wylądował w Hamm – jego wniosek o azyl został dwukrotnie odrzucony, ale procedura nadal trwa.

REKLAMA

Komentarze