REKLAMA

Niemcy nie pozostawiają wątpliwości: „Od Nord Stream 2 nie ma odwrotu”

Niemcy nie pozostawiają wątpliwości: „Od Nord Stream 2 nie ma odwrotu”

Niemcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości ws. Nord Stream 2. Według niemieckiej minister obrony i przewodniczącej CDU Annegret Kramp-Karrenbauer od jego budowy nie ma odwrotu.

REKLAMA

„Nord Stream jest trudnym projektem. Jestem tego nader świadoma. Rząd Niemiec robi wszystko, by w rozmowach z Rosją uwzględnić kwestie bezpieczeństwa państw Europy Wschodniej. Rosja okazała się tu wiarygodnym partnerem” – komentuje minister.

Już rok temu bez względu na opór Polski i Komisji Europejskiej w Niemczech rozpoczęto budowę przebiegającej przez to państwo części gazociągu. Pod koniec lipca rozpoczęło się układanie pierwszych elementów gazociągu Nord Stream 2 na terytorium Niemiec.

Projekt zakłada przeprowadzenie po dnie Morza Bałtyckiego dwóch rur gazociągu, które łącznie będą mogły przesyłać 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Obecnie gazociąg składa się z dwóch rur oddanych do użytku w latach 2011-2012. Niemcy, Finlandia i Szwecja wyraziły już oficjalną zgodę na prace związane z położeniem dwóch kolejnych nitek gazociągu w ich strefie morskiej.

dorzeczy
REKLAMA

Komentarze