REKLAMA

Niemcy lobbują w USA na rzecz Nord Stream 2: „Powielają argumentację Kremla”

Niemcy lobbują w USA na rzecz Nord Stream 2: „Powielają argumentację Kremla”

Niemcy wprost lobbują w Stanach Zjednoczonych na rzecz powstania Nord Stream 2. „Powielają argumentację Kremla” – piszą największe niemieckie media.

Niemiecki „Bild” dotarł do dokumentacji, z której wynika, że Niemcy lobbują w USA za zniesieniem kar nałożonych na firmy, które zajmują się budową Nord Stream 2. Mają to być ważne dokumenty „zachodnioeuropejskiej służby wywiadowczej”.

Brak obrazka

Niemcy już od kliku miesięcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości ws. Nord Stream 2. Według niemieckiej minister obrony i przewodniczącej CDU Annegret Kramp-Karrenbauer od jego budowy nie ma odwrotu. Już rok temu bez względu na opór Polski i Komisji Europejskiej w Niemczech rozpoczęto budowę przebiegającej przez to państwo części gazociągu. Pod koniec lipca rozpoczęło się układanie pierwszych elementów na terytorium Niemiec.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna kara za Nord Stream 2. 172 mln zł kary dla Engie Energy za nieudzielenie informacji

Projekt zakłada przeprowadzenie po dnie Morza Bałtyckiego dwóch rur gazociągu, które łącznie będą mogły przesyłać 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Obecnie gazociąg składa się z dwóch rur oddanych do użytku w latach 2011-2012. Niemcy, Finlandia i Szwecja wyraziły już oficjalną zgodę na prace związane z położeniem dwóch kolejnych nitek gazociągu w ich strefie morskiej.

REKLAMA

Komentarze