REKLAMA

Niemieckie firmy likwidują tysiące miejsc pracy: „Nadchodzą ciężkie czasy”

Niemieckie firmy likwidują tysiące miejsc pracy: „Nadchodzą ciężkie czasy”

Dla pracowników w Niemczech nadchodzą ciężkie czasy. Boom na pracę w tym kraju dobiegł końca, a tworzenie nowych miejsc pracy jest w stagnacji.

REKLAMA

„Boom na pracę w Niemczech dobiegł końca, tworzenie miejsc pracy jest w stagnacji. Biorąc pod uwagę słabnącą gospodarkę firmy likwidują tysiące miejsc pracy. Pracownicy powinni spodziewać się cięć płacowych.” – informuje Adam Gwiazda.

https://twitter.com/delestoile/status/1146466017662644224

Obecne informacje potwierdzają dane Federalnej Agencji Zatrudnienia. W związku z sytuacją nawet w czasie sezonu od maja do czerwca tylko 1000 bezrobotnych znalazło pracę. Jak przyznają niemieccy ekonomiści – jest to poniżej oczekiwań.

Ponieważ liczba bezrobotnych prawie nie spadła, stopa bezrobocia pozostaje na poziomie 4,9 procent. W czerwcu w Niemczech zarejestrowano łącznie 2,216 mln osób.

W rzeczywistości zatrudnienie prawie nie wzrasta. Obecnie zatrudnionych jest 45,28 mln osób, co stanowi historyczny rekord. Największe firmy zapowiadają jednak masowe zwolnienia, programy redukcji wydatków zostały już ogłoszone lub zaplanowane w wielu bankach.

welt.de
REKLAMA

Komentarze