REKLAMA

Nielegalni imigranci wjechali do Polski ukryci w ciężarówce. Zeznali, że są nastolatkami

Nielegalni imigranci wjechali do Polski ukryci w ciężarówce. Zeznali, że są nastolatkami

Nielegalni imigranci wjechali do Polski ukryci w ciężarówce. Trzech mężczyzn zeznało, że są nastolatkami – mają 15, 16 i 17 lat i pochodzą z Afganistanu.

Afgańczycy wjechali do Polski ukryci w ciężarówce z jabłkami. Nielegalni imigranci zostali zatrzymani pod Grójcem na Mazowszu. Funkcjonariusze Straży Granicznej znaleźli trzech mężczyzn w naczepie z jabłkami.

„Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali trzech cudzoziemców podających się za obywateli Afganistanu, którzy przedostali się do Polski nielegalnie w naczepie ciężarówki przewożącej jabłka” – poinformowała rzecznik prasowa Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dagmara Bielec-Jana.

Do zdarzenia doszło w zeszły wtorek, jednak służny dopiero dzisiaj rano poinformowały o zdarzeniu. Kierowca samochodu nie wiedział, że do ciężarówki wdarli się imigranci. „Jak się okazało, po otwarciu naczepy samochodu, w środku znajdowały się trzy młode osoby” – tłumaczy rzecznik.

Jabłka były transportowane z Serbii. Cudzoziemcy w chwili zatrzymania nie posiadali żadnych dokumentów tożsamości, a ich wiek i dane osobowe uzyskano na podstawie oświadczeń ustnych, że są w wieku 15, 16 i 17 lat i pochodzą z Afganistanu.

polsatnews

REKLAMA

Komentarze