REKLAMA

Niebezpieczni imigranci powiązani z terroryzmem chcieli przedostać się do Europy

Niebezpieczni imigranci powiązani z terroryzmem chcieli przedostać się do Europy

Interpol podczas akcji organizowanej na Morzu Śródziemnym w dniach od 24 lipca do 8 września wyłapał 31 osób. Byli to niebezpieczni imigranci powiązani z siatką terrorystyczną. Chcieli oni przedostać się do państw Europy. Międzynarodowa policja uniemożliwiła ten proceder.

Międzynarodowa policja składająca się z funkcjonariuszy kilku państw Morza Śródziemnego wyłapała 31 osób. Stwierdzono, że 12 zatrzymanych to niebezpieczni imigranci powiązani z siatką terrorystyczną. Akcja o nazwie Neptun II toczyła się w dniach od 24 lipca do 8 września bieżącego roku.

Brak obrazka

Czytaj więcej: Rankingi – spadek piłkarzy, awans koszykarzy

Reszta zatrzymanych podejrzana jest o handel ludźmi, bronią oraz narkotykami. Interpol w celu znalezienia informacji o zatrzymanych osobach przeszukiwał swoją bazę danych bagatela 1,2 miliona razy. Funkcjonariuszom z Algierii, Francji, Hiszpanii, Maroka, Włoch i Tunezji opłacił się podjęty wysiłek.

A maritime border operation coordinated by INTERPOL has detected more than a dozen suspected foreign terrorist fighters…

Opublikowany przez INTERPOL HQ Czwartek, 19 września 2019

„Gdy informacja udostępniana jest między sieciami Interpolu na poziomie globalnym, każdy patrol, kontrola graniczna, czy przypadkowe wyszukiwanie w systemie jest potencjalnym przełomem w śledztwie terrorystycznym” – wyjawił sekretarz generalny Interpolu, Juergen Stock.

Obecnie bazy Interpolu zawierają informacje o ponad 50 tys. zagranicznych terrorystach i około 400 tys. danych dotyczących terroryzmu.

REKLAMA

polsatnews.pl

REKLAMA

Komentarze