REKLAMA

Niebezpieczni imigranci powiązani z terroryzmem chcieli przedostać się do Europy

Niebezpieczni imigranci powiązani z terroryzmem chcieli przedostać się do Europy

Interpol podczas akcji organizowanej na Morzu Śródziemnym w dniach od 24 lipca do 8 września wyłapał 31 osób. Byli to niebezpieczni imigranci powiązani z siatką terrorystyczną. Chcieli oni przedostać się do państw Europy. Międzynarodowa policja uniemożliwiła ten proceder.

Międzynarodowa policja składająca się z funkcjonariuszy kilku państw Morza Śródziemnego wyłapała 31 osób. Stwierdzono, że 12 zatrzymanych to niebezpieczni imigranci powiązani z siatką terrorystyczną. Akcja o nazwie Neptun II toczyła się w dniach od 24 lipca do 8 września bieżącego roku.

Czytaj więcej: Rankingi – spadek piłkarzy, awans koszykarzy

Reszta zatrzymanych podejrzana jest o handel ludźmi, bronią oraz narkotykami. Interpol w celu znalezienia informacji o zatrzymanych osobach przeszukiwał swoją bazę danych bagatela 1,2 miliona razy. Funkcjonariuszom z Algierii, Francji, Hiszpanii, Maroka, Włoch i Tunezji opłacił się podjęty wysiłek.

A maritime border operation coordinated by INTERPOL has detected more than a dozen suspected foreign terrorist fighters…

Gepostet von INTERPOL HQ am Donnerstag, 19. September 2019

„Gdy informacja udostępniana jest między sieciami Interpolu na poziomie globalnym, każdy patrol, kontrola graniczna, czy przypadkowe wyszukiwanie w systemie jest potencjalnym przełomem w śledztwie terrorystycznym” – wyjawił sekretarz generalny Interpolu, Juergen Stock.

Obecnie bazy Interpolu zawierają informacje o ponad 50 tys. zagranicznych terrorystach i około 400 tys. danych dotyczących terroryzmu.

polsatnews.pl

REKLAMA

Komentarze