REKLAMA

Nauczyciele otrzymają ponad 500 złotych podwyżki

Nauczyciele otrzymają ponad 500 złotych podwyżki

Nauczyciele dostaną ponad 500 złotych podwyżki – obiecuje minister Anna Zalewska. Jednocześnie apeluje o zaprzestanie protestów na czas egzaminów.

„Drogie koleżanki i koledzy. Dla miliona uczniów nadchodzi wyjątkowy czas, najważniejsze egzaminy. CKE jest przygotowana do tego. Zwracam się do wszystkich nauczycieli, by byli przy swoich uczniach, dzieciach. By razem z nimi emocjonowali się tylko i wyłącznie tym, by napisano dobrze egzaminy” – apeluje Zalewska.

Brak obrazka

„Nauczyciel otrzyma ponad 500 złotych podwyżki. Zmieniliśmy i przyspieszyliśmy rozwiązania. Zapowiedzieliśmy podwyżki. Konsekwentnie realizujemy obietnice, przyspieszyliśmy” – podkreślała minister.

Przypominamy, że nauczyciele domagają się przede wszystkim podniesienia poziomu płac . Postulują zwiększenie wynagrodzeń o 15 proc. w 2019 r. i o kolejne 15 proc. od 2020 r.

Żądają również zredukowania czasu awansu zawodowego nauczycieli do stanu wcześniejszego, czyli 9 miesięcy. Obecnie, aby zostać nauczycielem kontraktowym, należy odbyć staż trwający minimum 1 rok i 9 miesięcy.

REKLAMA

Komentarze