REKLAMA

Nasze pociski mogą uderzyć z wielką precyzją w lotniskowce – dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Iranu

Nasze pociski mogą uderzyć z wielką precyzją w lotniskowce – dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Iranu

Dowódca elitarnego Korpusu Strażników Rewolucji Iranu powiedział we wtorek, że irańskie pociski batalistyczne są w stanie uderzyć w lotniskowce z wielką prezycją.

REKLAMA

Pociski te mogą uderzyć z wielką precyzją w lotniskowce. „Te pociski są produkowane w kraju i trudno je przechwycić, i uderzyć innymi pociskami” – powiedział generał brygady Hossein Salami w telewizyjnym wystąpieniu.

Dodał, że irańska technologia dotycząca rakiet batalistycznych zmieniła równowagę sił na Bliskim Wschodzie.Jego komentarze pojawiły się po atakach na dwa tankowce w Zatoce Omańskiej w ubiegłym tygodniu, co przyczyniło się do wzrostu napięć między Teheranem aWaszyngtonem, co z kolei zwiększyło obecność wojskową USA w regionie.

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej to jeden z dwóch gałęzi irańskich sił zbrojnych, obok Armii Islamskiej Republiki Iranu.Według irańskiej konstytucji armia odpowiedzialna jest za obronę granic i porządku wewnętrznego Iranu, podczas gdy Korpus odpowiedzialnyjest za obronę rewolucji islamskiej.

Od momentu powstania w 1979 r. odgrywa coraz większą rolę w prawie każdym aspekcie społeczeństwa irańskiego.Jego rozszerzona rola społeczna, polityczna, wojskowa i gospodarcza pod rządami prezydenta Mahmuda Ahmadineżada- zwłaszcza podczas wyborów prezydenckich w 2009 r. i tłumienie protestów po wyborach- skłoniła wielu zachodnich analityków do przekonania, że jego władza polityczna przewyższyła nawet władze szyickiego systemu urzędniczego.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze