REKLAMA

Nastoletni turyści z Izraela zgwałcili Brytyjkę na wakacjach

Nastoletni turyści z Izraela zgwałcili Brytyjkę na wakacjach

Na Cyprze doszło do gwałtu na 19-letniej dziewczynie z Wielkiej Brytanii. Nastoletni Izraelczycy przebywający na wyspie dopuścili się tego przestępstwa w zorganizowanej grupie. Policja zatrzymała dwunastu młodzieńców w wieku 15 do 18 lat.

Podczas pobytu w nadmorskiej miejscowości Ajia Napa w południowo-wschodniej części Cypru doszło do zbiorowego gwałtu na młodej Brytyjce przebywającej na wczasach. Aktu dokonali nastoletni turyści z Izraela.

Brak obrazka

Czytaj więcej: USA nie sprzeda myśliwców F-35 Turcji

Młodzi turyści zostali schwytani przez miejscową policję, a sąd z Paralimni przychylił się do wniosku funkcjonariuszy o ośmiodniowy areszt dla zatrzymanych. Śledczy w tym czasie będą badali sprawę. Nastolatkowie mogą zostać oskarżeni o gwałt i o gwałt z premedytacją.

19-letnia Brytyjka przebywała w hotelu w miejscowości Ajia Napa została zgwałcona przez 12 nastolatków z Izraela, którzy mieszkali w tym samym miejscu.

Izraelski konsul dba o zatrzymanych

Jossi Wurmbrand, izraelski konsul z placówką w Nikozji przekazał opinii publicznej, że zatrzymani mają od 15 lat do 18 lat. Izraelskie MSZ z kolei poinformowało, iż – „Konsul obserwuje sprawę i jest w kontakcie z zatrzymanymi, a ich rodziny są informowane na bieżąco”.

Kurort w Ajia Napa jest znany z tego, że jest kolebką dla młodzieżowego stylu odpoczywania i rozrywki w klubach nocnych, jak i przede wszystkim z pięknych plaż. Co roku do tego miejsca przybywa 1,32 mln turystów.

REKLAMA

RMF24

WESPRZYJ Marsz Powstania Warszawskiego

REKLAMA

Komentarze