REKLAMA

Narodowy Marsz Życia przeszedł pomyślnie ulicami Warszawy

Narodowy Marsz Życia przeszedł pomyślnie ulicami Warszawy

W Niedzielę z placu Zamkowego w Warszawie wyruszył Narodowy Marsz Życia, na którym odczytano list od Prezydenta Andrzeja Dudy oraz głoszono hasła pro-life. Organizatorzy marszu wsparli również ustawę „Zatrzymaj aborcję” apelując do władz o szybkie i skuteczne przeciwdziałanie w mordowaniu dzieci nienarodzonych.

Narodowy Marsz Życia przeszedł po raz pierwszy jako ogólnopolska inicjatywa powołana do życia przez Chrześcijański Kongres Społeczny. Wzięły w nim udział tysiące osób w szczególności rodzin z małymi dziećmi.

REKLAMA

Czytaj więcej: Brzęczek: Piątek wśród chorych

Przed marszem odbyła się Msza Święta w kościele pw. św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, po której odśpiewano wspólnie hymn narodowy oraz odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy.

„Dzień ten powinien stać się okazją do narodowej refleksji, nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych” -napisał prezydent.

Wystąpienia publiczne czołowych aktywistów

Podczas samego marszu wygłoszono kilka przemówień przez czołowych aktywistów i polityków chroniących życie dzieci nie narodzonych czy też broniących wartości chrześcijańskiej rodziny.

„Prośmy dzisiaj Pana Boga żeby dał odwagę politykom żeby to prawo uchwalili, a jeśli politycy w sobie tej odwagi nie znajdą to prośmy Pana Boga żeby dał nam innych, nowych polityków” – mówiła m.in. Kaja Godek z Konfederacji.

Swoje gratulacje dla organizatorów Narodowego Marszu Życia skierował poseł z ramienia Ruchu Narodowego oraz prezes tej partii Robert Winnicki – „Sukces Narodowy Marsz Życia! Tysiące uczestników pięknie manifestuje na ulicach stolicy.(…) Gratulacje dla organizatorów z ChKS”.

Na wielkiej manifestacji skandowano również poparcie dla wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej oraz zaproponowano Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny.

interia.pl

Narodowy Marsz Życia transmitowała m.in. stacja internetowa wRealu24:

REKLAMA

Komentarze