REKLAMA

Naczelnik premierem? „Kaczyński chce stanąć na czele rządu”

Naczelnik premierem? „Kaczyński chce stanąć na czele rządu”

Kaczyński zostanie premierem? Według polityków Prawa i Sprawiedliwości to bardzo prawdopodobny scenariusz: „Przede wszystkim chce tego prezes PiS, a to wystarczająca rekomendacja”.

Informacje o wyborze premiera potwierdził czołowy polityk Prawa i Sprawiedliwości, dla portalu Wirtualna Polska. Scenariusz z Kaczyńskim na czele rządu ziści się dopiero wówczas, gdy PiS znacząco wygra najbliższe wybory i będzie miał konstytucyjną większość.

Brak obrazka

„Jeśli PiS wygrałby znacząco i miałby zdecydowaną samodzielną większość, prezes stanąłby na czele rządu” – mówi polityk. Morawiecki w takiej sytuacji miałby się zająć finansami i gospodarką. Byłby również wicepremierem i reprezentowałby Polskę na forum zagranicznym.

„W wyborach 2015 r. przekonano prezesa, żeby nie był twarzą kampanii wyborczej. Wystawiono kandydaturę Beaty Szydło na premiera. Manewr się powiódł. W wyborach samorządowych prezes był aktywny, w wyborach do Parlamentu Europejskiego również. Sondaże wskazują, że idziemy po zwycięstwo. Nie ma powodu, dla którego, prezes nie angażowałby się w kampanię i po wyborach miałby nie stanąć na czele rządu” – podkreśla anonimowy informator.

REKLAMA

wp.pl
REKLAMA

Komentarze