REKLAMA

Na Ukrainie produkcja czołgów idzie pełną parą

Na Ukrainie produkcja czołgów idzie pełną parą

W niektórych branżach produkcja idzie pełną parą. I tak na Ukrainie produkcja czołgów idzie pełną parą.

REKLAMA

O sprawie informuje portal Defence24, który powołuje się na dane od koncernu Ukroboronprom, który wpod koniec marca poinformował o licznych dostawach sprzętu dla sił zbrojny. Jak sami przyznają – sytuacja jest związana z koronawirusem.

Ukraiński koncern chce bowiem zdążyć z dostawą sprzętu dla wojska jeszcze przed tym jak pandemia koronawirusa sparaliżuje Ukrainę: „Do gestora trafiły zmodernizowane czołgi T-80 i T-64 oraz fabrycznie nowe transportery opancerzone BTR-4” – dodaje Defence24.

Dlaczego Ukroboronprom tak szybko chce zakończyć dostawy? Między innymi dlatego, że zakład ma zostać przestawiona na produkcję niezbędnych środków medycznych do walki z koronawirusem. I tak szyte będą maski ochronne czy wznowiona zostanie produkcja medycznego tlenu.

Jednocześnie nie zawiesza się produkcji czołgów czy innych sprzętów dla armii: „25 marca 2020 roku Lwowska Fabryka Czołgów dostarczyła partię 6 czołgów podstawowych T-64, zmodernizowanych do standardu T-64BW model 2017” – podaje Defence24.

Tymczasem według danych Centrum Zdrowia Publicznego z godz. 22 (godz. 21 w Polsce) 31 marca na Ukrainie jest 645 potwierdzonych laboratoryjnie – przy wykorzystaniu metody PCR – przypadków COVID-19. Ogółem odnotowano 17 zgonów z tego powodu. Łącznie 10 osób już wyzdrowiało

REKLAMA

Komentarze