REKLAMA

Muzułmanin zamordował chrześcijankę, nie chciała przejść na islam

Muzułmanin zamordował chrześcijankę, nie chciała przejść na islam

W Fajsalabadzie muzułmanin zamordował chrześcijankę, ponieważ nie chciała przejść na islam. Kobieta została zabita w czasie pracy.

REKLAMA

30-letnia zamordowana chrześcijanka to pielęgniarka Saima Sardar. Kobieta nie chciała przejść na islam i wyjść za mąż za muzułmanina. Mężczyzna to były narzeczony kobiety, zmuszał ją do zmiany wiary oraz małżeństwa. Groził kobiecie od czasu zerwania zaręczyn.

Rodzina 30-letniej chrześcijanki zeznała, że pogróżki zwiększyły się, gdy kobieta postanowiła wyjść za mąż za chrześcijnanina. Muzułmanin zabił kobietę w czasie pracy w szpitalu.

W sprawę zaangażowała się organizacja obrony prw człowieka w Pakistanie. Prezydent organizacji wprost mówi o tym, że kobiety są zmuszane nie tylko do małżeństw, ale i zmiany wiary – muzułmanie są przekonani, że kobiety mają się poddawać ich woli, a propozycje przez nich składane nie mogą być odrzucone.

„Trzeba natychmiast uchwalić prawo, które będzie karało używanie siły wobec kobiet, a także praktykę przymusowych małżeństw” – podkreśla Naveed Walter, prezydent Human Rights Focus Pakistan.

gosc.pl
REKLAMA

Komentarze