REKLAMA

Muzułmanin wyrzucił 18-letnią chrześcijankę przez okno, bo nie chciała przejść na islam

Muzułmanin wyrzucił 18-letnią chrześcijankę przez okno, bo nie chciała przejść na islam

Trwa dramat chrześcijanki po odmowie przejścia na islam. 18-latka została wyrzucona z drugiego piętra i cudem uniknęła śmierci, jednak wciąż walczy o życie.

REKLAMA

Tragedia rozegrała się w pakistańskim Karaczi. 18-letnia Binish Pauli odmówiła swojemu koledze wyjścia za niego za mąż oraz nawrócenia się na islam. Taka odpowiedź nie spodobała się chłopakowi, który wyrzucił dziewczynę z drugiego piętra. Binish obecnie znajduje się w szpitalu – jednak to nie koniec jej kłopotów.

Do rodziny pokrzywdzonej 18-latki przyszła rodzina sprawcy, która zagroziła śmiercią pozostałym członkom rodziny. Chrześcijanom grozi także oskarżenie o bluźnierstwo, które może skutkować karą śmierci albo zupełnym wykluczeniem ze społeczności i kolejnymi prześladowaniami ze strony muzułmanów.

Rodzinie nieodpłatnie pomaga pakistańska prawnik Tabassum Yousaf. Wierzę w Jezusa Chrystusa i chcę pomóc tym ludziom, ponieważ wiem, że jeśli tego nie zrobię, nigdy nic nie zmieni się w Pakistanie – powiedział prawnik mediom.

Yousaf poinformował także, że rodzina nie pozwoliła się zastraszyć i zgłosiła sprawę na policję. Jednak służby nie chciały przyjąć skargi oraz odradziły wnoszenie zarzutów wobec chłopaka i jego rodziny. Mimo wszystko prawnik doprowadził do tego, że sprawca czeka w areszcie na proces.

gosc.pl

 

REKLAMA

Komentarze