REKLAMA

Muzułmanie grozili jej śmiercią za napisanie biografii Asii Bibi

Muzułmanie grozili jej śmiercią za napisanie biografii Asii Bibi

Anna-Isabelle Tollet wraz z Asią Bibi napisała biografię prześladowanej pakistańskiej chrześcijanki: „Muzułmanie grozili mi karą za bluźnierstwo”.

Przypominamy, że Asia Bibi to słynna pakistańska chrześcijanka prześladowana za wiarę, która spędziła ostatnie lata w celi śmierci. Mimo, że Sąd Najwyższy w Pakistanie uniewinnił Asię Bibi islamscy radykałowie wciąż jednak domagają się jej śmierci. Bibi została skazana na śmierć w listopadzie 2010 r. przez sąd w Lahaur. Powodem był fakt, że mówiła znajomym muzułmankom o swojej wierze w Chrystusa, co zostało uznane za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi.

REKLAMA

Kiedy Asia Bibi przebywała w więzieniu bój o jej wolność toczyła m.in. Anna-Isabelle Tollet: „Chciałam zmierzyć się z religijnym ekstremizmem w Pakistanie, stanąć oko w oko z radykałami. Im bardziej się angażowałam, tym bardziej czułam, że postępuję właściwie. Motywowali mnie ci, którzy cierpieli z powodu pakistańskiego prawa o bluźnierstwie”.

ZOBACZ TAKŻE: Asia Bibi będzie mogła legalnie opuścić Pakistan: „Ten wyrok jest prawdziwym przełomem”

Dziennikarka pomogła także w napisaniu biografii Asii Bibi. Książka „Nareszcie wolna” ukazała się również w Polsce. Tollet wskazuje jednak, że biografia przysporzyła kobietom jeszcze więcej wrogów: „Pomimo, że nad książką pracowałyśmy, gdy Asia była już na wolności – mój Twitter wręcz rozgrzewał się do czerwoności od gróźb”. Po światowej premierze otrzymywała wiele gróźb d muzułmanów.

REKLAMA

Komentarze