REKLAMA

Morze Śródziemne: Zatonęła łódź z imigrantami. 14 osób nie żyje

Morze Śródziemne: Zatonęła łódź z imigrantami. 14 osób nie żyje

– Tunezyjska Straż Przybrzeżna wydobyła w sobotę z morza zwłoki 14 migrantów, którzy ponieśłi śmierć kiedy łódź, którą podróżowali do Europy zatonęła. Na pokładzie znajdowało się ponad 80 osób – informuje tunezyjski Czerwony Półksiężyc.

Zdaniem agendy ONZ ds. uchodźców UNHCR rybacy w Tunezji uratowali 4 osoby, a jedna z nich zmarła w szpitalu. Przypuszczalnie pozostałe osoby zginęły. Łódź miała wypłynąć w kierunku Europy z Libii z imigrantami z Afryki na pokładzie. W maju u brzegów Tunezji zdarzyła się podobna tragedia – wówczas utonęło 65 osób. To właśnie z Libii wyrusza większość afrykańskich imigrantów, którzy zmierzają do Europy.

Chociaż ostatnio dzięki zabiegom włoskiego rządu i współpracą z libijską Strażą Przybrzeżną zmniejszyła się aktywność gangów przemytników, którzy szmuglowali Afrykańczyków do Europy. Niestabilna sytuacja w Libii i walki wewnętrzne w tym kraju sprawiają również, że działalność ta jest utrudniona. Z drugiej strony rośnie prawdopodobieństwo, że Libijczycy sami zaczną masową imigrację z własnego kraju.

DN

REKLAMA

Komentarze