REKLAMA

Mord na 61-letniej zakonnicy. Zginęła podczas próby gwałtu

Mord na 61-letniej zakonnicy. Zginęła podczas próby gwałtu

61-letnia zakonnica została zamordowana podczas próby gwałtu. Po jej śmierci portugalski biskup skrytykował nie tylko wymiar sprawiedliwości, ale także postawę feministek.

Zakonnica została zamordowana 8 września. Siostra Antonina Pinho zginęła w miejscowości São João da Madeira – zakonnica opiekowała się matką mordercy. Był on już skazany i oskarżany o gwałty, ale pozostawał na wolności.

Brak obrazka

Biskup ostro zareagował na morderstwo zakonnicy: „W tym przypadku zawiódł on w dotkliwy sposób. Żadna instytucja, twierdząca, że stoi na straży praw człowieka, też nie zareagowała w przypadku morderstwa siostry Antonii ” – napisał duchowny.

Mężczyzna był wielokrotnie oskarżany o gwałty, mimo wszystko wciąż pozostawał na wolności. Biskup jasno podkreślił, że system więziennictwo nie tylko nie resocjalizuje osadzonych, ale też przede wszystkim nieskuteczny.

Bp p Manuel Linda odniósł się także do zakładów karnych, zapytał się czy są one w „Portugalii ośrodkami poprawiania ludzi, czy raczej szkołami nauki wysublimowanej przestępczości”. Skrytykował także feministki, które nie skomentowały bestialskiego mordu na zakonnicy.

gosc
REKLAMA

Komentarze