REKLAMA

Morawiecki nie chce Macierewicza? Szef MON walczy o przetrwanie?

Morawiecki nie chce Macierewicza? Szef MON walczy o przetrwanie?

Los Antoniego Macierewicza jako szefa MON jest niepewny – twierdzi RMF FM.

REKLAMA

Mateusz Morawiecki chciałby usunięcia Antoniego Macierewicza z fotela ministra resortu obrony podczas zbliżającej się rekonstrukcji rządu. – podało w poniedziałek radio RMF FM powołując się na nieoficjalne informacje od swoich rozmówców.

Według radia pomiędzy nowym szefem rządu a Macierewiczem „nie ma chemii”. Polem sporów polityków mają być m.in. wpływy w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Oczekując dymisji szefa MON Morawiecki miałby „wejść w sojusz” z prezydentem Dudą, którego relacje z Antonim Macierewiczem od dłuższego czasu nie są najlepsze.

Los ministra obrony ma spoczywać obecnie w rękach Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników. RMF FM wskazuje kierownictwo PiS jako rzeczywistego decydenta w sprawie obsady kierownictwa MON.

Zobacz także:

Według nieoficjalnych doniesień Antoni Macierewicz „walczy o przetrwanie w rządzie”. W najgorszym wypadku ma on dopuszczać odejście, ale „w chwale”.

Według radia elementem „walki o przetrwanie” ma być także wizyta Antoniego Macierewicza w Białym Domu zapowiedziana na 17. stycznia, a więc już po planowanej rekonstrukcji rządu.

Potwierdzając tę wizytę MON miało postawić szefa rządu w niezręcznej sytuacji. Minister miał walczyć o jakiekolwiek spotkanie w Białym Domu wywierając presję na polskiego attache wojskowego w USA. Ostatecznie poinformowano, że Macierewicz spotka się z doradcą Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. McMasterem. Rozmowy mają dotyczyć wzmacniania wschodniej flanki NATO i odstraszania Rosji.

/ kresy.pl / medianarodowe.com /

REKLAMA

Komentarze