REKLAMA

Młodzież Wszechpolska składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ws. „cipkomaryjek”

Młodzież Wszechpolska składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ws. „cipkomaryjek”

Młodzież Wszechpolska składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ws. „cipkomaryjek” i „artystki”, która walcząc o tolerancję sprzedaje płaskorzeźby ze sprofanowanym wizerunkiem Maryi.

„Składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa! Pani Dominika…, wyzwolona artystka, walcząca o tolerancję i… „miłość”, która nikogo nie wyklucza, stworzyła właśnie „Cipkomaryjki”, które chce sprzedawać podobnym sobie – wyzwolonym z Rozumu i Godności Człowieka personom…” – podkreśla Młodzież Wszechpolska na Twitterze.

REKLAMA

Przypominamy, że Dominika Kulczyńska zdecydowała się na sprzedaż swojego projektu płaskorzeźby z wizerunkiem Maryi. Jak zaznacza „artystka” projekt otrzymał skandaliczną nazwę „cipkomaryjka”: „Jest tęczowa i wspiera osoby, które identyfikują się z kolorami tęczy. To są moi przyjaciele. To są bliskie mi osoby. Ja myślę, że teraz jako społeczeństwo potrzebujemy bardzo edukacji, ale żeby to się udało potrzebne są pieniądze.”

To nie pierwszy raz, gdy Młodzież Wszechpolska reaguje na profanację katolickich symboli. W maju wszechpolacy zapowiadali pozwy za profanację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Do tej pory działacze organizacji skierowali już kilkanaście zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, które tworzą i rozpowszechniają obrazoburcze wizerunki Czarnej Madonny z tęczowymi “aureolami”.

REKLAMA

Komentarze