REKLAMA

Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy chcą delegalizacji PO i Nowoczesnej

Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy chcą delegalizacji PO i Nowoczesnej

Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy chcą delegalizacji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Złożyliśmy dziś wniosek do prokuratury – deklarują przedstawiciele MW i RN.

REKLAMA

Przygotowaliśmy jako stowarzyszenie wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro o delegalizację partii politycznych: Platforma Obywatelska i Nowoczesna – oświadczył na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik MW, Mateusz Marzoch.

Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy uważają, że partie te próbują nie dopuszczać do głosu dużej części obywateli jaką są działacze narodowi.

Ogromna ilość afer, w których brali udział przedstawiciele wspomnianych partii politycznych, ewidentnie szkodliwe względem Polski działania, niegospodarne zarządzanie instytucjami państwowymi, oraz represje względem przeciwników politycznych – tak wygląda działalność wspomnianych ugrupowań. Sposób ich funkcjonowania niejednokrotnie wyczerpywał znamiona przestępczości zorganizowanej – komentuje Młodzież Wszechpolska.

Organizacja zapowiada również, że rozpocznie akcję #platformanienawisci. Na czym będzie polegać? Pokażemy na konkretnych przykładach prawdziwą nienawiść w wydaniu Platformy Obywatelskiej oraz próby niszczenia życia ludziom, niezgadzającym się z polityką wypomnianej partii – tłumaczą wszechpolacy.

Obecny na konferencji prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki przychylił się do wniosku MW – Ci, którzy tak chętnie krzyczą „konstytucja” i tak powołują się na prawa obywatelskie powinni zacząć po prostu ich przestrzegać. Dążenie do eliminowania niechętnych sobie głosów w przestrzeni publicznej nie mieści się w obecnym ładzie konstytucyjnym Polski, dlatego te wnioski powinny być przez prokuratora generalnego rozpatrzone i powinny się odpowiednie organy nad nimi po prostu pochylić.

REKLAMA

Komentarze