REKLAMA

Młoda kobieta wyłudzała pieniądze na „własne” dziecko – Policja powstrzymała precedens

Młoda kobieta wyłudzała pieniądze na „własne” dziecko – Policja powstrzymała precedens

Na Opolu młoda 22- letnia kobieta wystawiła na sprzedaż “swoje” dziecko, którego się spodziewa. Została zatrzymana przez funkcjonariuszy opolskiej policji. Niedoszła matka tłumaczyła się, że chciała wyłudzić pieniądze. Zatrzymano również jej starszą siostrę.

Młoda matka wystawiła na jednym z portali społecznościowych ogłoszenie, w którym informowała o propozycji sprzedaży nienarodzonego dziecka. Funkcjonariusze opolskiej policji natknęli się tą sprawę podczas patrolowania forum internetowych i portali społecznościowych.

REKLAMA

Czytaj więcej: Kryzys demograficzny w Polsce. Dane mogą niepokoić

“Podczas monitorowania sieci internetowej policjanci natrafili na bardzo niepokojące treści. Na jednym z forów ogłoszeniowych oraz na popularnym portalu społecznościowym, zostały umieszczone oferty sugerujące handel ludźmi. Ktoś proponował, że za odpowiednią opłatą odda dziecko do adopcji” – powiedział mł. as. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odkryli, że użytkownik portalu społecznościowego podał fałszywe dane. Udało się im jednak namierzyć sprawcę za pomocą adresu IP.

“Okazało się, że pod tym adresem jest zameldowane również roczne dziecko, dlatego kryminalni musieli działać bardzo szybko. Zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania już następnego dnia” – zaznaczył funkcjonariusz oddziału prasowego KGP.

Starsza siostra współwinna?

Policja ustaliła, że w mieszkaniu podejrzanej mieszka również roczne dziecko starszej z sióstr (26-latka). Postanowiono więc szybko zainterweniować. Na następny dzień po wykryciu ogłoszenia służby aresztowały obie kobiety.

Młodsza z sióstr przyznała się do zamieszczenia ogłoszenia. Powiedziała, że chciała wyłudzić pieniądze na adopcji dziecka.

Policja zabezpieczyła materiały dowodowe, głównie komputer, którym znaleziono dowody wpłat. Na telefonach komórkowych odnaleziono korespondencję z klientami.

“Z zebranego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że 22-latka symulowała ciążę przed osobami zainteresowanymi jej ofertą. Kobieta miała nakłaniać te osoby do wpłacania pieniędzy na zakup odżywek, witamin, lekarstw oraz akcesoriów dla niemowląt” – powiedział Rzeczkowski.

Roczne dziecko, którego matką była 26 letnia kobieta, zostało przekazane rodzinie rodzinie zastępczej. Prokuratura Okręgowa w Opolu zadecyduje czy i jakie zarzuty usłyszą zatrzymane.

Onet

REKLAMA

Komentarze