Mistrzostwo Legii w cieniu awantury

/ wp.pl

Piłkarze Legii Warszawa po raz trzynasty w historii i trzeci z rzędu zdobyli mistrzostwo Polski. Ich mecz w Poznaniu z tamtejszym Lechem zakończył się skandalem. Spotkanie zostało przerwane po awanturach wywołanych przez kibiców.

Adam Nawałka uszczuplił kadrę. Zobacz z kogo zrezygnował trener reprezentacji Polski

Niedzielny mecz od początku układał się pod dyktando Legii. W 9. minucie bramkę dla ekipy ze stolicy zdobył Domagoj Antolić. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Michał Kucharczyk. W 76. minucie sędzia Daniel Stefański przerwał spotkanie. Powodem było wrzucenie przez fanów Lecha rac na boisko. Następnie kilkudziesięciu poznańskich pseudokibiców sforsowało ogrodzenie i wdarło się na murawę. Arbiter zdecydował, że spotkanie nie zostanie kontynuowane.

Wieczorem w trybie pilnym zebrała się Komisja Ligi. Zadecydowała ona o nałożeniu na Lecha kary walkoweru. Oznacza to wynik 3:0 na korzyść Legii. Ten wynik daje ,,Wojskowym” mistrzostwo Polski i prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Władze klubu z Poznania nie zamierzają się odwoływać od decyzji Komisji.

Wicemistrzem Polski została Jagiellonia Białystok. W ostatnim meczu pokonała ona u siebie Wisłę Płock 2:1. Trzecie miejsce zajął Lech, a czwarte Górnik Zabrze, który wygrał na własnym stadionie z Wisłą Kraków 2:0. Te trzy drużyny wystąpią w eliminacjach Ligi Europy.