REKLAMA

Minister spraw wewnętrznych: Islam nie jest częścią Niemiec

Minister spraw wewnętrznych: Islam nie jest częścią Niemiec

Powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział w rozmowie z dziennikiem „Bild”, że nie uważa, by wiara islamska była częścią niemiecką kultury.

W piątkowym wydaniu „Bilda” ukazał się wywiad z Horst Seehoferem Ministrem Spraw Wewnętrznych w którym stwierdził, że „islam nie jest integralną częścią Niemiec” i zaprzeczył tym samym wypowiedzi byłego prezydenta Wulffa, powtarzanej potem przez Merkel.

Brak obrazka

Seehofer stwierdził, że „Niemcy zostały ukształtowane przez chrześcijaństwo, co obejmuje wolną niedzielę, święta kościelne i rytuały takie jak Wielkanoc, Zielone Świątki i Boże Narodzenie”; że „muzułmanie muszą żyć z nami, a nie obok nas albo przeciw nam” i że „żyjący z nami muzułmanie są częścią Niemiec, ale to nie oznacza, że z fałszywie pojętego respektu zrezygnujemy ze specyficznych dla naszego kraju tradycji i obyczajów”.

Seehofer w zakamuflowany sposób krytykował „święta zimowe” i „wiosenne”, żądania handlowych niedziel oraz „no go zones”. Seehofer zapowiedział także uchwalenie do lata ustawy o specjalnych ośrodkach dla azylantów z przyspieszoną procedurą azylową. Pierwsze centra zostaną utworzone jeszcze jesienią. Można dodać, że przed wyborami do landtagów w Bawarii i Hesji.

Brak obrazka

Hasło „Islam nie należy do Niemiec” było kluczowym hasłem Alternatywy dla Niemiec (AfD), które we wrześniowych wyborach uzyskała trzeci wynik.

NDIE.PL

REKLAMA

Komentarze