REKLAMA

Minister Brudziński zachęca Prezydenta Francji do uspokojenia sytuacji w jego kraju

Minister Brudziński zachęca Prezydenta Francji do uspokojenia sytuacji w jego kraju

Podczas konferencji prasowej w Brukseli minister Joachim Brudziński odpowiadając na pytania dziennikarzy, odniósł się do ostatnich rewelacji na temat planów Prezydenta Francji Emmanuela Macron dotyczących Unii Europejskiej.

REKLAMA

Minister SWiA powiedział, żeby Macron zajął się najpierw reformowaniem Francji i zachęcił do uspokojenia sytuacji wewnętrznej w kraju, gdzie od wielu tygodni trwają protesty tzw. żółtych kamizelek w kilku miastach w tym Paryżu.

„Chciałoby się powiedzieć, najpierw niech pan prezydent, czego mu z całego serca życzę, spróbuje zreformować i uspokoić sytuację wewnętrzną we własnym kraju, a potem niech się bierze za reformę całej UE” – mówił minister Brudziński.

Czytaj więcej: Bodnar w błędzie! Hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” na paszportach zgodne z Konstytucją

Joachim Brudziński poinformował, iż jeden z pomysł Prezydenta Francji jest obecnie dyskutowany na forum europejskim od wielu miesięcy. Dotyczy to agencji azylu dla uchodźców.

„Próby złapania drugiego oddechu na potrzeby polityki wewnętrznej przed zbliżającymi się również wyborami do europarlamentu”

Zdaniem szefa MSWiA Prezydent Macron próbuje na potrzeby polityki wewnętrznej i przez wyborami do europarlamentu, przykryć problemy panujące we Francji.

„Polska policja łagodnie obchodzi się z protestami”

„Polska policja obchodzi się z protestującymi, demonstrującymi jak z kruchą porcelaną, delikatnie wynosząc protestujących, to słyszymy, że w Polsce jest faszyzm i koniec demokracji” – wskazał minister.

Po czym porównywał sposoby polskiej policji z francuskimi służbami – „Kiedy ulicami, chodnikami Paryża płynie krew, kiedy policja francuska jest niezwykle brutalna, kiedy niezwykle brutalnie reaguje na demonstracje, to słyszymy, że nic się nie dzieje. Tego typu polityki absolutnie nie akceptujemy” – podkreślił.

Joachim Brudziński przebywa na szczycie Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Brukseli, gdzie trwają rozmowy mi.in. na temat bieżącej polityki migracyjnej.

interia

REKLAMA

Komentarze