REKLAMA

Minister Błaszczak na uroczystości utworzenia wschodniej brygady

Minister Błaszczak na uroczystości utworzenia wschodniej brygady

Minister Obrony Mariusz Błaszczak był dzisiaj w Kocku na uroczystości otwarcia nowej 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, która wejdzie w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej. Podkreślił, iż zadaniem tej jednostki jest obrona wschodniej Polski przez agresorem.

REKLAMA

Podczas uroczystości otwarcia nowej 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej w Kocku Minister Obrony Mariusz Błaszczak podkreślił, że jej zadaniem jest obrona wschodniej flanki – „Zadaniem żołnierzy z 19. Brygady, ale także z całej 18. Dywizji Zmechanizowanej, jest obrona wschodniej Polski”.

Zobacz także: CBA zatrzymało pedofila. Okazał się nim być były GIF!

W swoim specjalnym przemówieniu zaznaczył jak ważna jest współpraca polsko-amerykańska w ramach NATO – „Dziś w czasie pokoju zadaniem żołnierzy jest podnoszenie umiejętności, współpraca z siłami sojuszniczymi, szczególnie z wojskiem Stanów Zjednoczonych” – mówił. Oprócz tego zwrócił również uwagę na bieżące wydarzenia za wschodnią granicą – „A wszystko to, żeby odstraszać ewentualnego agresora. Żeby to wszystko, co dzieje się za naszymi wschodnimi granicami, nie zagrażało naszej niepodległości, naszej wolności” – ocenił Błaszczak.

Przywołał także ważną kartę z historii Polski, która miała miejsce podczas II wojny światowej – „To, że tak dzielnie stawali do boju żołnierze generała Kleeberga było świadectwem tego, że Wojsko Polskie było dobrze przygotowane do starcia. Gdyby nie pakt Ribbentrop-Mołotow, gdyby nie nóż wbity w plecy przez Rosję sowiecką 17 września 1939 roku, losy naszej ojczyzny potoczyłyby się inaczej” – powiedział.

19. Lubelska Brygada Zmechanizowana im. gen. dyw. Franciszka Kleeberga wchodzi w skład formowanej od września 2018 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze