REKLAMA

Michał Szpak: Teksas okiem Polaka [WIDEO]

Michał Szpak: Teksas okiem Polaka [WIDEO]

REKLAMA

Redaktor Mediów Narodowych przedstawił nowego zagranicznego korespondenta. Jest nim Michał Szpak ze Stanów Zjednoczonych. Będzie on prowadził program pt. Teksas okiem Polaka. Skomentował on między innymi wizytę Prezydenta Andrzeja Dudy w USA.

Michał Szpak mówił między innymi o tym, że w Teksasie jest dosyć liczna Polonia amerykańska, która zna swoje korzenie. W okolicach Houston znajdują się liczne miejscowości z akcentami polskimi. Zauważył, że mieszkańcy tego stanu mimo, że nie potrafią rozmawiać po polsku czują się związani z naszym krajem.

Zobacz także: Żona farmera z RPA została zgwałcona na oczach swoich dzieci.

REKLAMA

Podczas spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z Polonią w Houston, zjawiło się dosyć sporo ludzi mówił korespondent Mediów Narodowych – „Na trudnym terenie dla PiSu, gdzie wybory tutaj wygrał Cimoszewicz, spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze. Prezydent wręczył odznaczenia, flagi dla zasłużonych działaczy polonijnych. Po przemowie był pokaz artystyczny tańców ludowych. Była rozmowa bezpośrednia z Polakami”.

Dla Polaków z Teksasu pierwsza w historii wizyta polskiego prezydenta w tym stanie była ogromnym, wzruszającym przeżyciem – „Dla Polaków mieszkających od kilku pokoleń w Teksasie wizyta prezydenta polski była dużym przeżyciem”.

Całość korespondencji w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze