REKLAMA

Michał Szpak: Teksas okiem Polaka [WIDEO]

Michał Szpak: Teksas okiem Polaka [WIDEO]

Redaktor Mediów Narodowych przedstawił nowego zagranicznego korespondenta. Jest nim Michał Szpak ze Stanów Zjednoczonych. Będzie on prowadził program pt. Teksas okiem Polaka. Skomentował on między innymi wizytę Prezydenta Andrzeja Dudy w USA.

REKLAMA

Michał Szpak mówił między innymi o tym, że w Teksasie jest dosyć liczna Polonia amerykańska, która zna swoje korzenie. W okolicach Houston znajdują się liczne miejscowości z akcentami polskimi. Zauważył, że mieszkańcy tego stanu mimo, że nie potrafią rozmawiać po polsku czują się związani z naszym krajem.

Zobacz także: Żona farmera z RPA została zgwałcona na oczach swoich dzieci.

Podczas spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z Polonią w Houston, zjawiło się dosyć sporo ludzi mówił korespondent Mediów Narodowych – „Na trudnym terenie dla PiSu, gdzie wybory tutaj wygrał Cimoszewicz, spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze. Prezydent wręczył odznaczenia, flagi dla zasłużonych działaczy polonijnych. Po przemowie był pokaz artystyczny tańców ludowych. Była rozmowa bezpośrednia z Polakami”.

Dla Polaków z Teksasu pierwsza w historii wizyta polskiego prezydenta w tym stanie była ogromnym, wzruszającym przeżyciem – „Dla Polaków mieszkających od kilku pokoleń w Teksasie wizyta prezydenta polski była dużym przeżyciem”.

Całość korespondencji w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze