REKLAMA

Mec. Iwanowski: „Nie wyobrażam sobie, aby USA ekstradowały swojego obywatela, który ubliża Polsce” [WIDEO]

Mec. Iwanowski: „Nie wyobrażam sobie, aby USA ekstradowały swojego obywatela, który ubliża Polsce” [WIDEO]

Media Narodowe zapraszają na nowy odcinek programu „Litera prawa”. Gościem odcinka był mecenas Marcin Iwanowski, członek Wydziału Prawnego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Gospodarzem programu jest Damian Kita, rzecznik prasowy SMN.

W odcinku został poruszony wątek nowelizacji ustawy o IPN. – Z punktu widzenia polskiego interesu, obrony polskiego imienia, tych osób, które oddawały życie w obronie naszej ojczyzny te przepisy należało wprowadzić. Można się spierać co do treści, ale dotychczasowe przepisy nie pozowały na ściganie osób używających sformułowania „polskie obozy śmierci” – mówi gość Mediów Narodowych.

Brak obrazka

Musimy rozdzielić dwie kwestie – prowadzenie sprawnej polityki zagranicznej i kwestia prawna. Prawo ma także walor edukacyjny. Ujęcie w ramach prawnych odpowiedzialności za przypisanie Polakom współodpowiedzialności za Holocaust to dobra kwestia. – zauważa mecenas Iwanowski.

Zapraszamy do obejrzenia tego i kolejnych odcinków z serii „Litera prawa”. Tematy prawne są zarówno kwestiami trudnymi, jak i istotnymi, dlatego warto zwiększać świadomość społeczną i poszerzać swoją wiedzę. Polecamy nasz najnowszy program i zachęcamy do subskrypcji kanału Media Narodowe na portalu YouTube!

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze