REKLAMA

Mec. Hambura: „W sercu Berlina powinno powstać polskie centrum historyczne” [WIDEO]

Mec. Hambura: „W sercu Berlina powinno powstać polskie centrum historyczne” [WIDEO]

Gościem Mediów Narodowych był mec. Stefan Hambura – polski adwokat, autor publikacji o tematyce prawniczej. Rozmowa, którą prowadził Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz, dotyczyła politycznych stosunków polsko-żydowskich w kontekście niemieckim.

Przejdę od razu do sedna sprawy. Stosunki żydowsko-polskie są również sprawami żydowsko-polskimi i niemieckimi. Mało kto to zauważa – zauważa mecenas Hambura. W samym sercu Berlina powinno powstać polskie centrum w Berlinie. Nie dajmy się zwieść planom niemieckim, nie idźmy na te rozwiązania, ponieważ będzie trwało to kilkanaście lat – adwokat odniósł się również do upamiętniania Polaków w Niemczech.

Niemcy zabierają głos, ale jest to głos wykorzystywany przez stronę niemiecką. Wszyscy cmokali z zachwytu w Polsce, że niemiecki minister przyznał, że to Niemcy odpowiadają za II wojnę światową, ale jednocześnie powiedział o pojedynczych kolaborantach. Zmienił przy tym narrację, za kilka lat będzie mowa o setkach kolaborantów – podkreślił gość Mediów Narodowych.

Zachęcamy do obejrzenia całości Komentarza Mediów Narodowych. Aby być na bieżąco z naszymi materiałami subskrybuj kanał Media Narodowe na portalu YouTube – to dzięki Wam możemy się rozwijać!

REKLAMA

Komentarze