REKLAMA

Matteo Salvini najpopularniejszym europejskim politykiem na Facebooku – przegonił Merkel i Macrona

Matteo Salvini najpopularniejszym europejskim politykiem na Facebooku – przegonił Merkel i Macrona

Włoscy politycy wychodzą na prowadzenie w rankingu popularności w mediach społecznościowych. Minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini, jest teraz najpopularniejszym europejskim politykiem na Facebooku.

Matteo Salvini zostawił za sobą takich polityków jak Angelę Merkel czy Emmanuela Macrona.

REKLAMA

Polityk jest w ciągłym kontakcie z wyborcami nie tylko na Facebooku, ale też na Twitterze czy Instagramie. Informuje o inicjatywach publicznych, prowadzonej polityce i życiu codziennym. Jego popularność w mediach przekroczyła granice Włoch: wicepremier ma teraz najwięcej fanów na Facebooku w Europie.

Popularność polityka rośnie na Facebooku w bardzo szybkim tempie. Już w styczniu osiągnął 2 miliony polubień, podobnie zresztą jak prezydent Francji Emmanuel Macron, który obecnie ma 2 274 000 obserwujących, natomiast włoski minister ma już 2 570 000 tzw. lajków.

https://www.instagram.com/p/Bj8D_Y-Fusk/?hl=it&taken-by=matteosalviniofficial

Komunikacja społeczna Salviniego wyróżnia się na tle innych europejskich przywódców na rzecz o wiele bardziej osobistego podejścia i ciągłej kampanii. Salvini nie boi się wstawiać swoich prywatnych zdjęć czy nagrywać codzienne życie.

Nowy włoski wicepremier podkreśla w mediach, że jego rząd ma „wielu wrogów”. Wymienił wśród nich kontrowersyjnego miliardera George’a Sorosa czy innych włoskich polityków. Tymczasem w mediach społecznościowych zawsze dziękuje swoim obserwującym za to, że „dają mu siłę”.

Kocham was, przyjaciele. Nie lękajcie się, wiedzcie, że obelgi, kłamstwa i groźby ludzi mnie nie przerażają, dajecie mi siłę! – napisał pod jednym ze zdjęć na Instagramie.

lavoixdunord.fr

 

REKLAMA

Komentarze