REKLAMA

Matteo Salvini: „Dosyć robienia z Włoch jednego wielkiego obozu dla imigrantów”

Matteo Salvini: „Dosyć robienia z Włoch jednego wielkiego obozu dla imigrantów”

Matteo Salvini kolejny raz w ostrych słowach wypowiada się na temat imigrantów – Ratowanie życia jest obowiązkiem, ale Włochy nie są wielkim obozem dla uchodźców.

REKLAMA

Polityk publikując na Facebooku wpis powtórzył swoje stanowisko. Według niego Włochy nie mogą zajmować się imigrantami, którymi inne kraje odmawiają azylu. Salvini  podkreślił swój zdecydowany sprzeciw dla polityki otwartych granic. Zapowiedział zdecydowane zaostrzenie polityki wobec nielegalnych imigrantów.

Włochy przestaną pochylać głowę i być posłuszne. Tym razem są osoby, które na politykę promigracyjną mówią „Nie” – podkreśla wicepremier.

Oggi anche la nave Sea Watch 3, di Ong tedesca e battente bandiera olandese, è al largo delle coste libiche in attesa di…

Opublikowany przez Matteo Salvini Poniedziałek, 11 czerwca 2018

Polityk zwrócił uwagę na dwa kraje Niemcy i Francję, które narzucają Europie przyjmowanie imigrantów. Jak stwierdził – chce to zmienić. Nowy włoski wicepremier i minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini już na początku czerwca powiedział, że razem z premierem Węgier Viktorem Orbanem zmieni „reguły Unii Europejskiej”.

Salvini powtórzył stanowisko wyrażone już 10 czerwca, kiedy oświadczył, że nie będzie pozwolenia na przyjęcie statku Aquarius, który żeglując po Morzu Śródziemnym z 629 imigrantami na pokładzie chciał przypłynąć do włoskiego portu.

www.tpi.it

 

REKLAMA

Komentarze