REKLAMA

Matka sześciorga dzieci zadźgana przez Turka. Rodzina pozywa Francję

Matka sześciorga dzieci zadźgana przez Turka. Rodzina pozywa Francję

Na początku lutego 34-letnia matka sześciorga dzieci została zadźgana nożem przez jej byłego partnera, 44-letniego Turka. Rodzina, która wciąż nie może uwierzyć, że kobieta pozostała bez opieki zdecydowała się złożyć pozew przeciwko Francji.

REKLAMA

Kobieta była z mężczyzną w separacji. Wcześniej już składała pięć skarg na przemoc ze strony Turka, jednak nikt się nie zainteresował sprawą, a skargi były bezskuteczne. Turek zaatakował pod jego blokiem, gdzie przyszła odebrać swoje dzieci.

https://twitter.com/delestoile/status/1096535094322450434

Zbrodnia przeszła właściwie bez echa we francuskich mediach. Rodzina jest wściekła na służby i nie rozumie dlaczego kobieta nie otrzymała wcześniej pomocy – Skarżyła się już pięć razy! – relacjonuje jej brat.

Rodzina zdecydowała się złożyć skargę przeciwko państwu francuskiemu. Sprawy nie chcą komentować zarówno przedstawiciele ministerstwa sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, ale również prokuratura.

Czytaj także: Francja: Mężczyzna zabił szefa straży miejskiej za odebranie mu psa

Nie mam nic do powiedzenia na temat trwającego dochodzenie. Jeśli krewni ofiar uważają, że doszło do naruszenia, mogą złożyć pozew – komentuje jeden z prokuratorów, Philippe Toccanier.

leprogres.fr
REKLAMA

Komentarze