REKLAMA

Masny o polskim systemie więziennictwa i sprawiedliwości [WIDEO]

Masny o polskim systemie więziennictwa i sprawiedliwości [WIDEO]

W Mediach Narodowych dr Marin Masny w swoim felietonie poruszył temat polskiego systemu więziennictwa. Poddał w wątpliwość temat oddziaływania resocjalizacji na więźniów. W jego przekonaniu ta metoda jest wielce nieefektywna.

REKLAMA

Podczas swojego felietonu dr Marcin Masny powoływał się na książkę pt. Gad – Spowiedź klawisza autorstwa Pawła Kapusty. W niej to został przedstawiony zbiór różnych historii z życia strażnika więziennego, który opisywał codzienność pracy i efekty tzw. resocjalizacji przestępców. Opisano również tam poziom życia na terenie zakładu karnego oraz problemy psychiczne funkcjonariuszy policji, którzy byli narażeni na ciężką pracę za niskie stawki.

Zobacz także: Tego jeszcze nie było! Sikorski zakłócił konferencje Bosaka. “Proszę zapanować nad nerwami”

Wielu policjantów ze służby więziennej kontestuje zasadność resocjalizacji prowadzonej w obecny sposób, a także poruszona została tematyka osadzania osób niewinnych – „Problemem dla więziennictwa jest to co znamy jako wymiar niesprawiedliwości i takie samo sformułowanie używa dziennikarz w opisie swojego reportażu. Opisuje on wiele przypadków ludzi osadzonych niesłusznie” – powiedział Masny.

Poruszono także tematykę żeńskiej pedofilii, gdzie jeden z więźniów został niesłusznie posądzony o gwałt na własnej matce, która ta od dziecka wykorzystywała go seksualnie. Sprawa wyszła na jaw, gdy zostali nakryci razem przez siostrę osadzonego. Zwierzający się dyrektor placówki więziennej ubolewa nad małym rozgłosem tego problemu społecznego.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze