REKLAMA

,,Masa” w rękach policji. Sprawa dotyczy wyłudzeń i korupcji

,,Masa” w rękach policji. Sprawa dotyczy wyłudzeń i korupcji

Prokuratura Krajowa poinformowała o zatrzymaniu sześciu osób w sprawie wyłudzeń kredytów, korupcji, składania fałszywych zeznań i powoływania się na wpływy. Wśród nich jest znany świadek koronny, Jarosław Ł. ps. ,,Masa”. Aresztowani nie usłyszeli jeszcze zarzutów. 

REKLAMA

śledztwo prowadzi wydział zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie. Oprócz ,,Masy” zatrzymani są także m.in. naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnik łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego.

Żona prezydenta Poznania ukarana przez sąd za zachowanie na proaborcyjnej demonstracji

 

Zarzuty jakie usłyszą podejrzani dotyczą wielu przestępstw. – Chodzi m.in. o wyłudzenia kredytów i pożyczek na łączną kwotę 668 515,51 zł w ośmiu bankach na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego – poinformowała prokuratura. Zatrzymani będą także odpowiadać za przestępstwa korupcyjne ,,czyli udzielanie i przyjmowanie korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych”.

Prokuratura ma też ogłosić zarzuty powoływania się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i składania fałszywych zeznań. – Aktualnie zarzucane Jarosławowi Ł., ps. ,,Masa”, przestępstwa nie są związane z czynami, w związku z którymi został mu przyznany status świadka koronnego – napisano w komunikacie.

W związku ze śledztwem dokonano też rewizji w kilkunastu mieszkaniach i firmach związanych z podejrzanymi na terenie województw mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego. Podstawa do zatrzymania podejrzanych to ,,materiały niejawne zgromadzone przez Wydział w Łodzi Biura Spraw Wewnętrznych Policji” – podała PK.

 

Zobacz też.

 

REKLAMA

Komentarze